Departamenti i Gazetarisë dhe i Komunikimit: Leksion «A janë mediat përgjegjëse për ngritjen e lëvizjeve populiste në Evropë?»

Profesori i shkencave politike Jean-Michel de Waele, nga Universiteti i Lirë i Brukselit, Belgjikë, na nderon nëpërmjet mbajtjes të një leksioni dhe moderimit të një debati në kuadrin e lëndës «Të shkruash për marketing dhe marrëdhënie publike”, niveli i studimeve Master, në Departamentin e Gazetarisë dhe të Komunikimit, të Fakultetit të Historisë dhe të Filologjisë, në Universitetin e Tiranës.

Tema e leksionit të tij është : «A janë mediat përgjegjëse për ngritjen e lëvizjeve populiste në Evropë?”».

Ky leksion do të mbahet të martën, më 2 prill, nga ora 15:00 deri në orën 17:00, në sallën 311, të këtij Fakulteti.

I hapur për publikun universitar, pedagogë, studentë, gazetarë, etj.

Pjesëmarrja duhet të lajmërohet paraprakisht për shkak të vendeve të kufizuara!

Faleminderit!

Annonce de la part du Département de Journalisme et de Communication.

Le professeur des sciences politiques Jean-Michel De Waele, de l’Université Libre de Bruxelles, Belgique, nous fait l’honneur de présenter une conférence et d’animer un débat lors du cours « Ecrire pour marketing et relations publiques », niveau d’études Mastère, « au Département de Journalisme et de Communication, de la Faculté d’Histoire et de Philologie, à l’Université de Tirana, Albanie.

Son cours est intitulé : Les médias, sont-ils responsables de la montée des partis populistes?

Ce cours aura lieu, mardi, le 2 avril 2024, entre 15 :00 et 17:00 heures dans la salle 311 de la Faculté en question.

Il est ouvert au public universitaire, enseignants, étudiants, professionnels des sports, etc!

Les intéressés doivent annoncer préalablement leur souhait d’y participer à la suite du nombre limité des places!

Merci !