Galeria e fotove 2016

Viti 2017 << Viti 2018 << Viti 2019 <<

Migrimi dhe hapesira gjeografike

Konferenca Nderkombetare "Migrimi dhe hapesira gjeografike"

"Lufta I Botërore, shqiptarët, Ballkani, Europa"

Nga Konferenca Shkencore Ndërkombëtare "Lufta I Botërore, shqiptarët, Ballkani, Europa"

Dy libra te mrekullueshëm të Eco-s

Nga prezantimi i dy librave të mrekullueshëm të Eco-s: "Lavjerrësi i Fukoit" dhe "Si të udhëtosh me një salmon"!

5 Dhjetor 2016. Nga prezantimi i librit Historia e SHBA-ve, në mjediset e Fakultetit të Historisë e të Filologjisë

Nga prezantimi i librit Historia e SHBA-ve, në mjediset e Fakultetit të Historisë e të Filologjisë. Morrën pjese pedagogë e studentë.

Prezantimi i programit Global Upgrade

Meghan McGill, Zv. shefe e Zyrës së marrëdhenieve me publikun në Ambasadën Amerikane prezantoi GLOBAL UPGRADE Program.

Në vitin jubilar të Mjedës

Në vitin jubilar të Dom Ndre Mjedes, studentët e degës së Gjuhës dhe të Letërsisë bënë nje vizitë në Qendrën Muzeore "Ndre Mjeda " në Kukël, atje ku ai jetoi e punoi për 30 vjet.

Aktivitet në nder të Kadaresë

Departamenti i Letërsise në serine e aktiviteteve në nder te Ismail Kadaresë. Auditorium "PRIMISSIMUS INTER PARES".

Viti akademik 2015-2016

Nga Ceremonia e Diplomimit të studentëve në Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë

Ludolinguistika

Ludolinguistika: te mesosh gjuhen nepermjet lojes. Jo vetem nje takim mbreselenes me prof. Francesco Altimarin, por edhe nje ligjerate shume interesante e prof. Antony Mollica, qe terhoqi gjithe vemendjen e studenteve.

Me shkrimtarin Fatos Kongoli

Takim me shkrimtarin Fatos Kongoli. Faleminderit Ministria e Kultures, Botimet Toena, Klubi i drames dhe te gjithe pedagogeve dhe studenteve tane!

Ekspeditat

Nga ekspedita e Departamentit të Gjeografisë të Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë.

Nga ceremonia e emërimit të Dekanes FHF

Në datën 2 Qershor 2016, Rektori i Universitetit të Tiranës, Prof. Dr. Mynyr Koni, emëroi Dekanen e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, Prof. Dr. Valentina Duka. Gjatë takimit, të pranishëm ishin dhe drejtuesit e departamenteve të shpallur fitues nga zgjedhjet e organeve të larta drejtuese në UT, si edhe drejtues të mëparshëm të të fakultetit.