Departamenti i Gjeografisë në Ditën Ndërkombëtare të Librit

Në Ditën Ndërkombëtare të Librit në mjediset e sallës “Konrad Adenauer” të Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, Departamenti i Gjeografisë promovoi 3 libra të botuar gjatë vitit 2018. Librat janë dy tekste mësimore për studentët e programit të studimit Master Profesional “GIS i aplikuar” me autorë përkatësisht Prof. Dr. Pal Nikolli dhe Prof.as.dr. Sonila Papathimiu, si edhe një punim doktorature i Dr. Orjana Hanxhari.

Këto botime vijnë si kontribute të rëndësishme në pasurimin e fondit didaktiko-shkencor të Departamentit të Gjeografisë të Universitetit të Tiranës. Këto botime u vlerësuan shumë dhe u pritën me mjaft interes nga kolegët e Departamentit, por edhe më gjerë, si edhe nga studentët e nivelit Bachelor dhe Master. Departamenti i Gjeografisë i falenderon autorët për punën e tyre dhe u uron suksese të mëtejshme në punën e tyre didaktike dhe kërkimore.