Galeria e fotove 2017

<< Viti 2016 Viti 2018 << Viti 2019 <<

Nga ceremonia e dekretimit të Dekanit FHF, Prof. Dr. Sabri Laçi
Nga ceremonia e dekretimit të Dekanit FHF, Prof. Dr. Sabri Laçi -3

Në datën 18 Dhjetor 2017, Rektori i Universitetit të Tiranës, Prof. Dr. Mynyr Koni, dekretoi Dekanin e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, Prof. Dr. Sabri Laçi.

Nga Kampionati i Minifutbollit dhe i Volejbollit

Fakulteti i Historisë dhe i Filologjisë zhvilloi ditën e premte, datë 2 qershor 2017, ora 16:00, Kampionatin e Minifutbollit dhe të Volejbollit midis skuadrave përfaqësuese të Departamenteve të Fakultetit.

Forumi “Humanities 3”

Mes studentesh dhe pedagogësh u diskutua me të ftuarin Z. Artan Shabani, Drejtor i Galerisë Kombëtare të Arteve, disa çështje të lidhura me rolin e artit figurativ në shoqërinë tonë dhe mënyrën sesi Galeria Kombëtare e Arteve sheh të përfshijë në aktivitetet e saj shoqërinë dhe të rinjtë në tërësi.

Open day 2017

Fakulteti i Historisë dhe i Filologjisë gjatë aktivitetit me maturantët që duan të vazhdojnë studimet pranë këtij Fakulteti.

Dita Botërore e Librit dhe e të Drejtës së Autorit

Nga Dita Botërore e Librit dhe e të Drejtës së Autorit në Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë.

Gjatë germimeve arkeologjike në praktikën mësimore

Studentët e Departamentit të Arkeologjisë dhe Trashëgimisë Kulturore gjatë germimeve arkeologjike në praktikën mësimore në Kepin e Palit.

Në ekspedite tek Shpella e Zezë

Grupi i studentëve të Departamentit të Gjeografisë në ekspedite tek Shpella e Zezë në Pellumbas për të parë në terren karstologjinë, speleologjinë, dhe paleogjeografinë.

Forumi "Humanities"

Në një takim me Studentët e Fakultetit të Filologjisë dhe Historisë në Tiranë, kreu i këtij autoriteti Gentiana Sula tha se puna sapo ka nisur ndërsa u zotua se të gjitha dosjet do të lexohen ashtu si duhet. Autoriteti për informim për dokumentet e ish-Sigurimit do të zbardhë rreth 3 milion faqe shkresa të dosjeve të arkivuara për llogari të ish sigurimit.

lu5 lu3 Lu lu1 lu4
Projekti i ambienteve të jashtme FHF

Projekti i sistemimit të ambienteve të jashtme të Fakultetit

Biblioteka FHF