Galeria e fotove 2016

Viti 2017 << Viti 2018 << Viti 2019 <<

Migrimi dhe hapesira gjeografike

Konferenca Nderkombetare "Migrimi dhe hapesira gjeografike"

"Lufta I Botërore, shqiptarët, Ballkani, Europa"

Nga Konferenca Shkencore Ndërkombëtare "Lufta I Botërore, shqiptarët, Ballkani, Europa"

Dy libra te mrekullueshëm të Eco-s

Nga prezantimi i dy librave të mrekullueshëm të Eco-s: "Lavjerrësi i Fukoit" dhe "Si të udhëtosh me një salmon"!

5 Dhjetor 2016. Nga prezantimi i librit Historia e SHBA-ve, në mjediset e Fakultetit të Historisë e të Filologjisë

Nga prezantimi i librit Historia e SHBA-ve, në mjediset e Fakultetit të Historisë e të Filologjisë. Morrën pjese pedagogë e studentë.

Prezantimi i programit Global Upgrade

Meghan McGill, Zv. shefe e Zyrës së marrëdhenieve me publikun në Ambasadën Amerikane prezantoi GLOBAL UPGRADE Program.

Në vitin jubilar të Mjedës

Në vitin jubilar të Dom Ndre Mjedes, studentët e degës së Gjuhës dhe të Letërsisë bënë nje vizitë në Qendrën Muzeore "Ndre Mjeda " në Kukël, atje ku ai jetoi e punoi për 30 vjet.

Aktivitet në nder të Kadaresë

Departamenti i Letërsise në serine e aktiviteteve në nder te Ismail Kadaresë. Auditorium "PRIMISSIMUS INTER PARES".

dipl2 1111 dipl4 dipl9 dipl dipl1 dipl3 dipl5
ling ling1 ling3 ling2
Me shkrimtarin Fatos Kongoli

Takim me shkrimtarin Fatos Kongoli. Faleminderit Ministria e Kultures, Botimet Toena, Klubi i drames dhe te gjithe pedagogeve dhe studenteve tane!

Ekspeditat

Nga ekspedita e Departamentit të Gjeografisë të Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë.

Nga ceremonia e emërimit të Dekanes FHF

Në datën 2 Qershor 2016, Rektori i Universitetit të Tiranës, Prof. Dr. Mynyr Koni, emëroi Dekanen e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, Prof. Dr. Valentina Duka. Gjatë takimit, të pranishëm ishin dhe drejtuesit e departamenteve të shpallur fitues nga zgjedhjet e organeve të larta drejtuese në UT, si edhe drejtues të mëparshëm të të fakultetit.