Një bashkëpunim i suksesshëm me Profesor John Kiousopoulos

Në kuadër të projektit  Erasmus+ për mobilitet të stafit akademik, në Departamentin e Gjeografisë nga data 11 Prill – 13 Prill 2018,  Profesor John Kiousopoulos nga Universiteti i West Attica, Greqi. Ai ka nje karrierre të gjatë në mësimdhënie dhe veprimtari shkencore, si: Arkitekt Inxhinier, Planifikues Urban dhe Hapësinor, Inxhinierik, Shef i Laboratorit të Analizës Hapësinore,  Anëtar i Bordit të Shoqatës së Planifikuesve Urbanë dhe Rajonal të Greqisë. Ishte një bashkëpunim i suksesshëm, ku studentët ishin shumë të interesuar dhe aktiv gjatë trajtimit të tematikave të trajtuara në leksione të zhvilluara në ciklin e studimeve Bachelor, Master Profesional dhe Master Shkencor. Program axhenda dhe tematikat e zhvilluara në leksione si mëposhtë:

“Urban Planning” – 11 Prill 2018

“Calculating Human Impact Along Coastal Areas” – 11 Prill 2018

“Marine Spatial Planning”- 12 Prill 2018

“Spatial Planning” –  13 Prill 2018

Përtej bashkëpunimit tonë të përgjithshëm shkencor, u shqyrtuan  mundësi  zgjerimi për hulumtime (dokumente / projekte të përbashkëta).

« 1 of 5 »