Nga ekspedita e Departamentit të Gjeografisë të Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë

5
Pune ne terren me nje grup te mire studentesh te deges Gjeografi te Universitetit te Tiranes, te etur per dije dhe per pune kerkimore. Ne Valbone dhe Pocem (Vjose) ata bene nje pune te devotshme te mbledhjes se te dhenave paresore nepermjet kontaktit me komunitetin me objekt studimi: nivelin e lidhjes se komunitetit me vlerat mjedisore dhe nivelin e perfshirjes se tij ne vendimmarrjet e projekteve zhvillimore te ketyre zonave.
Studentet vete do te perpunojne te dhenat e nxjerra, me programe te posacme te kryqezimit te tyre, dhe besoj se rezultatet e kesaj pune do te jene shume interesante per publikun e gjere. Shume shpejt…