Lista përfundimtare e aplikantëve (fitues dhe jo fitues) në Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë – Universiteti i Tiranës, (të ndara për çdo degë) për vitin akademik 2016-2017, në ciklin e parë Bachelor, kohë e plotë

Shënim! Aplikantët fitues janë diferencuar me një vizë të kuqe ndarëse.

Brenda datave 13.09.2016-20.09.2016, kandidatët fitues duhet të kryejnë procesin e regjistrimit online dhe pranë sekretarive mësimore ku të dorëzojnë personalisht, ose nëpërmjet përfaqësuesit të autorizuar nga ana e tyre (nga ora 8.00: 16.00), dokumentacionin e mëposhtëm:

– Dokument identifikimi (kartë identiteti ose pasaportë) dhe një fotokopje e këtij dokumenti.

– Fotokopje e noterizuar e Diplomës së Maturës Shtetërore ose Dëftesës së pjekurisë, e shoqëruar me certifikatën e notave , ose një Dëftesë/Diplomë tjetër të fituar jashtë vendit dhe të njehsuar nga MAS.

– Mandat pagesën e tarifës së regjistrimit në programin e studimeve të ciklit të parë.

– Deklaratën shkarkojeni këtu të plotësuar në prani të sekretarisë mësimore nga kandidati fitues. – Dy fotografi personale.